Rury i rurociągi z PE

Rury z PE

Budowa rurociągów przemysłowych, gazowych i tych innego typu wymaga niezawodnych rur.

Klasyczne, stalowe rury zostały praktycznie całkowicie wyparte przez te wykonane z tworzyw sztucznych. Wyprodukowane z polietylenu przez PE-System produkty są trudnościeralne, chemoodporne, antystatyczne i niewrażliwe na korozję. Dodatkowo nie da się pominąć aspektu czysto ekonomicznego – rury z polietylenu są dużo tańsze od ich stalowych odpowiedników.

Prace przy rurociągach

rura do budowy rurociagu przemyslowegoSiła rur z PE tkwi w ich uniwersalności. Dzięki możliwości użycia kształtek (również dostępnych w naszej ofercie) prace przy rurociągach gazowych czy przemysłowych stają się o wiele łatwiejsze.
Nic nie stoi na przeszkodzie, aby bezproblemowo dopasować konkretną instalację do konkretnych, często specyficznych warunków w danym miejscu. Jakie prace przy rurociągach stają się ponadto prostsze dzięki użyciu produkowanych przez nas rur? Elementy wykonane z tworzyw sztucznych mogą być łączone zarówno przez wcześniej wspomniane złączki, jak i za pomocą zgrzewania (rur bezpośrednio ze sobą lub rur z innymi elementami, takimi jak kolanka czy trójniki). Zgrzewanie rurociągów z tworzyw sztucznych odbywa się przy użyciu różnych metod, takich jak doczołowa czy ekstruzyjna.

Zastosowanie rur z PE

Różne sposoby montażu pozwalają nam wyprodukować rurociąg o wielokilometrowej długości i grubości. Zarówno zgrzewanie rurociągów PE jak i budowa rurociągu przemysłowego nie stanowi dla nas tajemnic. Jesteśmy w stanie łączyć ze sobą poszczególne elementy u klienta, przez co nie musi się on obawiać o problemy z transportem produktów z niestandardowymi wymiarami. Oprócz wspomnianych wcześniej zastosowań nasze rury są wykorzystywane do budowy i eksploatacji rurociągów w takich miejscach jak lodowiska czy stoki narciarskie. Doskonale sprawdzają się również do geotermii czy nawadniania upraw.

PE-SYSTEM

ul. Starogardzka 16a
83-210 Zblewo
Polska
NIP: 592-124-10-66

PE-SYSTEM © 2020 All rights Reserved.

Nowoczesne i szybkie strony internetowe Adwebs