Płyty polipropylenowe i polietylenowe

Płyty z tworzyw sztucznych

Firma Pe-System oferuje swoim klientom płyty z polietylenu i polipropylenu, które znajdą swoje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i nie tylko. Zajmujemy się produkcją i sprzedażą m.in. płyt kanałowych polipropylenowych, mogących być doskonałym zamiennikiem dla opakowań wytworzonych z tektury. Płyta kanałowa z polipropylenu wykorzystywana jest również jako zabezpieczenie przedmiotów narażonych na opady atmosferyczne i promienie słoneczne.

Polietylen a polipropylen – różnice

Mimo iż oba materiały są jednymi z najczęściej wykorzystywanych tworzyw, mają one kilka różnic. Polietylen, (symbol przemysłowy PE), może odznaczać się różnymi właściwościami, w zależności od warunków, w których zaszła reakcja chemiczna. Na przykład polietylen PE HD, uzyskany dzięki polimeryzacji niskociśnieniowej, ma wysoką gęstość, co przekłada się na lepszą wytrzymałość oraz wyższą temperaturę topnienia wynoszącą 125°C. Z kolei polipropylen (PP), który pozyskuje się dzięki niskociśnieniowej polimeryzacji propenu, charakteryzuje się dość niską gęstością, a ponadto w temperaturze pokojowej jest praktycznie niewrażliwy na działanie kwasów, zasad czy soli. Jeśli chodzi o różnice między oboma materiałami, to polipropylen ma wyższą odporność na temperaturę, a z kolei polietylen lepiej zachowuje się w przypadku niskich temperatur. Jest również cięższy niż polipropylen. Oba materiały jednak świetnie nadają się do recyklingu.

Zastosowanie płyt z polietylenu i polipropylenu

Nasza firma oferuje niezwykle solidne i uniwersalne płyty polietylenowe i polipropylenowe, mające przede wszystkim bardzo dobre właściwości ochronne. Najczęściej stosowane są w branży chemicznej i budowlanej. Łatwość obróbki mechanicznej obu tworzyw pozwala na dopasowywanie do potrzeb zarówno polipropylenu jak i polipropylenu. Płyta wykonana przez Pe-System to gwarancja najwyższej jakości.

PE-SYSTEM

ul. Starogardzka 16a
83-210 Zblewo
Polska
NIP: 592-124-10-66

PE-SYSTEM © 2020 All rights Reserved.

Nowoczesne i szybkie strony internetowe Adwebs